KONST / Litografier / Färgserigrafi 13557002
nr 1355 7002
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färgserigrafi, "Solnedgång". Signerad, numrerad 20/39, oramat löst blad, bladets mått: ca 74,5x63 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:45:06
1.500 kr
1.600 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
19 okt
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell